Baśniowy Spacerek

II Baśniowy Spacerek w Filii nr 1, zorganizowany w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, rozpoczął się 6 czerwca o godz. 10.00 na placu przy bibliotece MBP i wzięły w nim udział dzieci z Przedszkola Miejskiego, Prywatnego Teatralno-Językowego Przedszkola Integracyjnego „Dzwoneczek”, Przedszkola Niepublicznego „Uniwersytet Maluszka” i Klubu Biblioteka Malucha.

W inicjatywę czytania dzieciom utworów Wioletty Piaseckiej włączyli się: Jerzy Rębek, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski, Grażyna Kratiuk oraz przedstawiciele różnych instytucji: Renata Bąbol, Dorota Bukowska, Anna Juszczuk, Lidia Korulczyk, Beata Czarnecka, Magdalena Juszczuk, Marcin Krasucki, Marta Niewęgłowska, Karolina Kap i Paweł Żochowski. Finał spacerku odbył się w parku miejskim, a spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką i przedstawienie „Leśny listonosz” grupy teatralnej „Fruwadełka”, działającej przy MBP, uświetniły wydarzenie. Na zakończenie Pan Burmistrz poczęstował wszystkich cukierkami.