Baśniowy spacerek

Już po raz trzeci osiedlowymi uliczkami przeszły dzieci z Klubu Biblioteka Malucha, Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego, Niepublicznego Przedszkola Kacperek oraz zerówka z Zespołu Szkół w Zabielu.

Spotkaliśmy się na placu przed biblioteką z naszym gościem specjalnym pisarką Wiolettą Piasecką, wiceburmistrzem Miasta Tomaszem Stephanem oraz Dyrektor biblioteki Grażyną Kratiuk. Pan burmistrz i Pani dyrektor czytali wiersze i baśń autorstwa Pani Piaseckiej a sama pisarka wykonała teatrzyk kukiełkowy. Odwiedziliśmy miejsca najbardziej charakterystyczne na osiedlu, gdzie czekali na nas ich przedstawiciele, którzy przeczytali fragmenty baśni Pani Wioletty: Cukiernia Avanti – Kopiński Tadeusz, Bank Spółdzielczy, Radzyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa- Zbigniew Ostapowicz.

Była to druga impreza zorganizowana w Filii nr 2 MBP w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.