Tydzień Bibliotek

W lekcji bibliotecznej Czarna książka kolorów wzięły udział dzieci z grupy MISIE Przedszkola Miejskiego Nr 2. Na podstawie książki Menena Cottina Czarna książka kolorów przeprowadziliśmy zajęcia mówiące o tolerancji i akceptacji.

Bohater książki Tomek nie widzi kolorów i są one dla niego tysiącami smaków, zapachów, dźwięków i emocji. W formie zabawy przedszkolaki określały kolory, mówiły z czym się im kojarzą. Dzięki zajęciom dowiedziały się jak czują się osoby niewidome i niedowidzące.

Książka dawniej i dziś  była tematem lekcji bibliotecznej, w której uczestniczyły dzieci ze świetlicy SP nr 2. Pomogła w tym książka "Książka, przecinek i kropka" oraz prezentacja multimedialna. Uczniowie poznali historię książki i druku oraz obejrzały najstarsze egzemplarze biblioteczne.