Styczniowe spotkanie DKK dla dzieci

Na pierwszym spotkaniu DKK w nowym roku rozmawialiśmy o książce Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”. Bohaterką opowieści jest młoda uczennica Andzia, której pewnego dnia umiera ukochany tato.

Razem z mamą próbują poskładać swój świat w pozorną całość, ale niestety tęsknota jest przerażająca. Każda chwila budzi skojarzenia i wspominania, a dziewczynka pomimo swojego bardzo młodego wieku musi zmagać się z nową rzeczywistością. Dzięki postaci Jeremiasza kolegi Andzi, chorego na cukrzycę możemy obserwować, jak rodzi się przyjaźń. Wspólne spacery i zabawy, pomoc niesiona w chorobie czy nauka, to elementy zwykłego codziennego życia, które pokazują, że mimo bólu, samotności i poczucia straty, życie niesie także wiele dobrego. Ta ciepła historia obrazuje młodemu czytelnikowi, że każde życiowe przeżycia dają człowiekowi doświadczenie na resztę życia, a prawdziwa przyjaźń pomaga przetrwać najcięższe chwile.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK dla dzieci 02 lutego 2019 r. o  godz. 1200.

Będziemy rozmawiać o książce Tru – Barbary Kosmowskiej.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.