Aktualności

Previous Next

Czerwcowe spotkanie DKK 2019

Przed letnią przerwą na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiałyśmy o powieści Śniadanie u Tiffany’ego Trumana Capote’a.

Rzadko zdarza się, by ekranizacja książki z niesamowitą rolą Audrey Hepburn, była lepsza od samej książki, ale w tym wypadku tak było. Narratorem a zarazem bohaterem opowieści jest młody pisarz, który po latach wspomina swoją sąsiadkę i przyjaciółkę, Holly Golightly. Tajemniczą, lekkomyślną, szaloną i pełną sprzeczności dziewczynę do towarzystwa, żyjącą swoimi marzeniami i według własnych zasad. Holly żyje z dnia na dzień bez zobowiązań, czegoś wciąż poszukuje, nie zna jeszcze swego miejsca na ziemi. Jest ciągle  w drodze, nie umie się zatrzymać i osiąść w jednym miejscu. Taka niespokojna dusza. Autor wprowadza nas w barwny świat Nowego Yorku lat czterdziestych minionego wieku, czasu szalonych przyjęć.  

Ta mało obszerna książka napisana jest prostym, przystępnym językiem, czyta się ją szybko. Przepełniona jest urokiem minionych lat.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 10 września o godz. 1530, będziemy dyskutować o powieści Sztukmistrz z Lublina Izaaca Bashevisa Singera. Zapraszamy.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj