Baśniowy spacerek 2019

Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim włączyła się w akcję XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dnia 4 czerwca zorganizowano dwa Baśniowe Spacerki ulicami miasta dla dzieci z Klubów Biblioteka Malucha oraz miejscowych przedszkoli. Barwne korowody poprowadziły Filia nr 1  (Armii Krajowej 5) oraz Filia nr 2 (Spółdzielcza 8).

Baśniowy Spacerek MBP rozpoczął się o godzinie 9.00 na placu przed biblioteką Filii nr 2 a w Filii nr 1 o godzinie 10.00. Zgromadzonych przywitała Dyrektor MBP, Grażyna Kratiuk, która wraz z Burmistrzem Miasta Radzyń Podlaski Jerzym Rębkiem, Starostą powiatu Szczepanem Niebrzegowskim i Wicestarostą Jarosławem Ejsmontem zainaugurowali XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom utworami autorstwa Izabelli Klebańskiej, pisarki i gościa specjalnego tego wydarzenia.

Następnie uliczkami miasta przeszły dzieci z Klubu Biblioteka Malucha, Przedszkola Miejskiego nr 1 i Przedszkola Miejskiego nr 2, Niepublicznego Przedszkola „Kacperek” oraz Niepublicznego Przedszkola ,, Uniwersytet Maluszka”. Baśniowy pochód zatrzymywał się przy instytucjach, gdzie wiersze Izabelli Klebańskiej czytali zaproszeni goście.

Finał spacerku odbył się w parku miejskim, w którym odbyło się spotkanie autorskie Izabelli Klebańskiej. Tematem przewodnim tego spotkania była 200 rocznica śmierci kompozytora Stanisława Moniuszki oraz promocja książki Izabelli Klebańskiej ,, Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce”. Autorka  w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom postać kompozytora oraz jego najsłynniejsze utwory. Na koniec spotkania nie obyło się bez słodkości dla dzieci, które w ramach wdzięczności podarowały dla czytających gości oraz Izabelli Klebańskiej  własnoręcznie zrobione laurki.