Noc Bibliotek 2018 Filia nr 2

Po raz kolejny w Filii nr 2 spotkaliśmy się na Nocy Bibliotek dla dzieci i młodzieży. Tym razem przebiegała pod hasłem: Na tropie radzyńskiej historii. Było to nawiązanie do obchodów 550- lecia Radzynia Podlaskiego.

Po powitaniu przez Panią Dyrektor Grażynę Kratiuk uczestnicy poznali się poprzez zabawę integracyjną (dzieci biorące udział w spotkaniu to czytelnicy z Filii nr 1 i 2 MBP). Dzieci podzielone na dwie grupy  wyruszyły z zadaniami w trasę po naszym mieście. Spotkanie grup po wykonaniu zadań nastąpiło na moście przy grobli kasztanowej. Kolejną atrakcją było poznanie miejsc związanych z zespołem Pałacowo- parkowym: Pałac Potockich, Oranżerię oraz legendy o radzyńskim kamieniu. Na dziedzińcu pałacowym tańczyliśmy poloneza a przy Oranżerii była degustacja pomarańczy. Przy pomniku Karola Lipińskiego dowiedzieliśmy się kim był i słuchaliśmy jego  muzyki. Po powrocie była przerwa na kolację i chwilę wytchnienia. Przed  północą dzieci zaprezentowały efekty wieczornych wędrówek w postaci fotorelacji. Przeprowadziliśmy również turniej Kocham Cię Radzyń oraz konkurs plastyczny Moje miasto nocą. Prace można podziwiać do końca czerwca w bibliotece.