Klub dla dzieci Filia nr 1

Previous Next

Na kolejnym spotkaniu  klubu rozmawialiśmy o książce  „Martynka i przygoda od środy” – Gilberta Delahaye. Główną bohaterką książki jest dziewczynka o imieniu Martynka, której historie są bardzo zabawne i pouczające. Zamieszczone w opowiadaniu kolorowe ilustracje są  realistyczne, cieszą oczy oraz dodają książce swoistej magii. Wykonane zostały przez Marcela Marliera. Przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają, uczą i bawią. Martynka przyjechała do babci i dziadka odpoczywać. Okazuje się, że ktoś zniszczył im ogródek kwiatowy i warzywny. Na ziemi widać czyjeś ślady łap. Kim okaże się ogrodowy szkodnik? Przeczytajcie i rozwiążcie tą zagadkę. Polecamy całą serię o Martynce!

 

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Tags:
Previous Next

Na spotkaniu z DKK omawialiśmy serię książek Magdaleny Gruca „Przygody Fenka”, małego, sprytnego liska. Bohater jest dziecięcym przewodnikiem w otaczającym go świecie. Uczy dziecko, jak dbać o zdrowie, środowisko, jak zachowywać się w różnych miejscach czy sytuacjach. Pomaga  nazwać  swoje uczucia oraz emocje. Przygody Fenka uczą nowych  rzeczy i ułatwiają  zrozumieć otaczający świat.

Książki zawierają bardzo ładne ilustracje, których autorką jest Patrycja Godula. A na końcu każdej książki można znaleźć garść informacji podsumowujących zagadnienia poruszane w opowiadaniu przez ludzi specjalizujących się w danej dziedzinie.

Tags:
Previous Next

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci rozmawialiśmy o serii książek „Zwierzęta Oli” - Mymi Doinet. Do której należą: Nie płacz już, mały rudzielcu,  Wracaj, króliczku!, Jesteś słodki kotku!, Uciekaj, tygrysku!, Nie jesteś sam, niedźwiadku!, Nie bój się misiu koalo!, oraz Odwagi, mały marynarzu!. Główną bohaterką jest wyjątkowa dziewczynka Ola, która ma niebywałą umiejętność – rozumie mowę zwierząt.

Tags:
Previous Next

 Seria „Basia” Zofii Staneckiej była tematem dyskusji Dyskusyjnego Klubu Książki dla dziecina w tym miesiącu. Są to  44 wspaniałe książki dla dzieci opowiadające przygody małej dziewczynki Basi, np.: Basia i wolność, Basia i telewizor, Basia i słodycze, Basia i taniec, Basia i dziadkowie, Basia i dentysta. Autorka zachęca dzieci i rodziców do czytania rozmawiania z nimi o książkach. Historie opowiadają o różnych sytuacjach, w jakich znalazła się Basia i jej rodzina. Niekiedy sytuacje są śmieszne, a inne poważne. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Polecamy całą serię książek Basia Zofii Staneckiej.

Tags:
Previous Next

Na spotkaniu powakacyjnym Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zawiązało się nowe grono młodych czytelników, miłośników literatury. Klubowicze wybrali wspólnie książki, o których będą rozmawiać na spotkaniach.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK dla dzieci 26 października 2019 rok o  godz. 1200.

Będziemy rozmawiać o serii książek „Zwierzęta Oli” – Mymi Doinet, Melania Allag.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

 

Tags:
© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj