Klub dla dorosłych Filia nr 2

Previous Next

W lutym obchodzimy Walentynki- święto zakochanych, dlatego omawianą lekturą była „Tajemnica miłości” M. Widmarka. Jest to jedna z wielu książek z serii BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. Akcja cyklu rozgrywa się w niewielkim szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Głównymi bohaterami są Lasse i Maja, którzy chodzą do tej samej klasy a w wolnym czasie od nauki wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Previous Next

W sobotę 25 stycznia klub dyskusyjny rozmawiał o książce Karola Dickensa " Opowieść wigilijna". Jest to historia Ebenezera Scrooga, starego skąpca, który ulega przemianie po "wizycie" trzech duchów. Ukazują mu one przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Jest to opowieść niezwykle optymistyczna mówiąca, że nawet zatwardziały sknerus może zawrócić ze złej drogi i odzyskać własną godność.

Spotkanie to było również okazją do złożenia sobie nawzajem życzeń noworocznych oraz małego poczęstunku.

Previous Next

Na grudniowym spotkaniu omawialiśmy "Wilczka" Katarzyny Ryrych. Jest to książka z cyklu WOJNY DOROSŁYCH-HISTORIE DZIECI, którego adresatami są młodzi czytelnicy. Cykl ten przedstawia historie dzieci, w strasznych czasach wojennych, czy też w innych ważnych wydarzeniach historycznych. Książka pani Katarzyny dotyczy wprowadzonego w 1981 roku stanu wojennego oraz innych tragicznych wydarzeń tamtego okresu.

Previous Next

Na październikowym spotkaniu klubu omawialiśmy serię książek  NELA MAŁA REPORTERKA. Główna bohaterka rozpoczęła podróże mając niespełna pięć lat. Obecnie jest to jej sposób na życie połączony z pasją! Z wielką przyjemnością Nela dzieli się z innymi dziećmi swoimi opowieściami oraz przygodami. Niezależnie do jakiego zakątka świata autorka nas poprowadzi to potrafi przykuć uwagę zarówno dużych jak i małych czytelników różnymi historiami i ciekawostkami. Mała podróżniczka pisze w bardzo przystępny i zrozumiały sposób, dlatego ma rzesze młodych fanów. Każda z części serii wzbudza wiele emocji i pobudza wyobraźnię!

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj