Klub Biblioteka Malucha Filia 2

Niezapomnianym przeżyciem dla osób uczestniczących w wyjeździe do teatru Osterwy w Lublinie było obejrzenie spektaklu Tennessa Wiliamsa. Sztuka szokowała, bo uświadomiła widzom, że ewangeliczne przesłanie „nie posiadaj żony bliźniego swego, ani żadnej rzeczy, która jego jest” wciąż jest aktualne.

Tags:

Kamińska A. Wanda : opowieść o sile życia i śmierci : historia Wandy Rutkiewicz- 24.06.2019 r.

Słowniki w sposób prosty i krótki informują, że powieść biograficzna to utwór przedstawiający życie oraz działalność bohaterów historycznych, mężów stanu, naukowców, artystów i podróżników. Cechą takich tekstów jest opowiedzenie życiorysu tak, by stanowił zamkniętą, prawdziwą i dobrze zorganizowaną fabułę. Po teksty te sięgamy zazwyczaj wtedy, gdy życiorys bohatera jest ciekawie opowiedziany oraz dotyczy osób powszechnie znanych i podziwianych. Kryteria te spełnia książka Anny Kamińskiej Wanda : opowieść o sile życia i śmierci : historia Wandy Rutkiewicz.

Tags: