Aktualności

Previous Next

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

16 maja odbyło się spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką, które zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i finansowane przez Instytut Książki.

Olga Rudnicka jest autorką licznych powieści kryminalnych tj. Natalii 5, Zacisze 13, Cichy wielbiciel, Życie na wynos, Czy ten rudy kot to pies? itd. Do tej pory wydała 17 książek i 3 zbiory opowiadań.  Autorka zadebiutowała w wieku dwudziestu lat powieścią Martwe jezioro. Zamiłowanie do literatury kryminalnej zawdzięcza swojej starszej siostrze, która zaczytywała się w tej tematyce. To dzięki niej pokochała kryminały, thrillery i horrory. Czytanie tak mrocznej literatury doprowadziło do tego, że autorka miała nocne koszmary, które zaczęła spisywać i je ubarwiać. Tak powstały pierwsze krótkie opowiadania (pisane do szuflady). Dla autorki najprzyjemniejsze w pisaniu jest tworzenie postaci, kiedy nabiera charakteru, wizerunku i osobowości, natomiast najtrudniejsze jest zakończenie. Wiele kłopotów sprawia pisarce wymyślanie tytułów do swoich książek. Zdradziła nam, iż swoje pisarstwo na początku traktowała jako odskocznię od rzeczywistości, „taką formę autoterapii”. Teraz jednak to nie tylko przyjemność i pasja, ale tak naprawdę pisanie stało się pracą. Obecnie wydaje dwie książki rocznie. Energię do dalszego pisania dają autorce spotkania z czytelnikami.  Lubelszczyzna wzbudziła zachwyt i wywarła wielkie wrażenie na naszym gościu.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, Olga Rudnicka okazała się osobą z poczuciem humoru, bezpośrednią i otwartą. W podzięce za spotkanie autorka otrzymała książkę o naszym pięknym mieście.  

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj