Ramka literacka

Rozpoczynamy cykliczną prezentację ciekawych pozycji ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim. Jako pierwszą przedstawimy nasz  najstarszy zabytek piśmienniczy z 1856 roku, pochodzący z darów.

Artykuły nowości

"WYWÓD PRAWDY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ"

„Duchu święty, któryś natchnął pomysł tej księgi, daj do czytania jej ochotę i z czytania pożytek zbawienny!”

/Cytat ze strony tytułowej/

„WYWÓD PRAWDY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ ze stanowiska FILOZOFII, DOGMATU I HISTORYI” – z francuskiego dzieła AUGUSTA NIKOLASA wydanego pod tytułem: BADANIA FILOZOFICZNE O CHRZEŚCIJANIZMIE &. Przekład R. Michalskiego w Warszawie u XX. MISSYONARZÓW. Wydrukowany przez J. Jaworskiego, posiada 504 strony (br. 2 ostatnich stron). Książka posiada exlibris DUCE THOMA NON DEVIABO.

Jest to jeden z najważniejszych traktatów autora, będącego apologetą kalwinizmu. Dzieło porusza kwestie boskości osoby Jezusa Chrystusa i jego relacji z Bogiem Ojcem.