Biblioteka Miejsce Nauki i Zabawy Filia 2

Biblioteka Miejsce Nauki i Zabawy

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską- Rydel

Dnia 25 września w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu gościliśmy pisarkę książek dla dzieci Annę Czerwińską- Rydel. Jest autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci i młodzieży, twórczynią serii biograficznych opowieści o wielkich Polakach, laureatką wielu prestiżowych nagród.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży oraz klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 2. Pani Anna w bardzo przystępny sposób opowiadała o bohaterach swoich biograficznych książek, przytaczając wiele nieznanych nam faktów z ich życia. Nawiązała świetny kontakt z uczniami, którzy zadawali wiele interesujących pytań. Dzieci w podziękowaniu przygotowały słodką niespodziankę – szarlotkę, ulubione ciasto pisarki. Z kolei pani Ania zadziwiła nas wszystkich przybywając do biblioteki ze swoim pupilkiem– psem. Uczestnicy spotkania mieli okazję kupić książki oraz zdobyć autograf pisarki.

Dziękujemy za odwiedziny i udaną zabawę!

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Instytutowi Książki

w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.