Projekty

III Edycja Konkursu Grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”

Biblioteki plenerowe już niedługo w naszym mieście.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego na 550 lecie naszego miasta przygotowała czytelniczą niespodziankę dla wszystkich mieszkańców.

Realizacja będzie możliwa dzięki środkom w ramach otrzymanego grantu w Konkursie Grantowym „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK. Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego realizuje to zadanie pod nazwą: „Tu mieszkam, tu czytam, tu zmieniam”

Projekt zakłada rozmieszczenie na terenie miasta Radzyń Podlaski drewnianych mini bibliotek (domków), odzwierciedlających bryłę Pałacu Potockich , w których zostaną umieszczone książki. Mieszkańcy miasta i powiatu w ramach bookcrossingu będą mogli  bezpłatnie wypożyczyć książki do domu, wymienić, ale też zostawić egzemplarze ze swoich zbiorów.  Podobna inicjatywa, odnosząca wielki sukces w krajach anglosaskich, znana jest jako „Little Free Library”.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa, wiedzy, ale też ogólny rozwój społeczny. Plusem jest dostępność do książek bez ograniczeń czasowych (7 dni przez 24 godziny) i formalnych. Działanie ma na celu łączyć społeczność, propagować piękno słowa, ale też zabytków lokalnych. Poprzez to, że książki są przynoszone przez mieszkańców do domków z książkami, promujemy również świadomy recykling, a tym samym chronimy przyrodę.

W związku z projektem zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na nazwę „domków na książki”.

 

 

<< REGULAMIN >>

 

Zachęcamy również Państwa do przynoszenia do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego, książek przeczytanych i niepotrzebnych w domach. To właśnie jest ten moment, kiedy aktywnie mogą Państwo uczestniczyć w Projekcie.

Wszystkie etapy prac nad projektem można śledzić na stronie biblioteki: www.mbpradzyn.pl, Facebooku, Instagramie.

Zapraszamy do włączenia się w projekt „Tu Mieszkam, Tu Czytam, Tu Zmieniam”.

 

 

© 2017 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj