Klub Biblioteka Malucha Filia 2

Previous Next

14 marca w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Kosin, polską pisarką i autorką scenariuszy, piszącą od 2011 roku. Wśród książek jej autorstwa można znaleźć takie tytuły jak „Tatarka”, „Bluszcz prowincjonalny”,  „Tajemnice Luizy Bein” czy „Kołysanka dla Rosalie”. Najnowsza powieść pisarki nosi tytuł „Dziecko z mgły”. Cechą wspólną wszystkich książek Renaty Kosin jest zawarta w nich jakaś tajemnica i miedzy innymi  dlatego czytelnicy chętnie po nie sięgają. Czwartkowe popołudnie przebiegało w miłej atmosferze, gdyż pisarka w ciekawy sposób opowiadała o swoich dziełach oraz o tym skąd bierze pomysły na nie.

Previous Next

Autorem książki „Lektor” jest Bernhard Schlink, a  narratorem został dojrzały mężczyzna, który opowiada o swoim życiu.

Wynurzenia tytułowego bohatera to retrospekcja, która zaczyna się bardzo niewinnie i brzmi tak: „kiedy miałem 15 lat, zachorowałem za żółtaczkę”. Bardzo szybko dowiadujemy się, że na drodze życiowej nastolatka stanęła dojrzała Hanna, która wprowadziła go w dorosłość. Dynamiczna akcja pozwala nam obserwować inicjację seksualną „chłopczyka”, zachłyśnięcie się seksem i zatracenie się bohatera w miłości.

Previous Next

W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu tradycją stały się spotkania bożonarodzeniowe. Panie pracujące w tej instytucji kulturalnej przygotowały zestaw książek związanych tematycznie ze świętami, a klubowiczki sięgały po literaturę piękna i czytały ją po to, by duchowo przygotować się wzniosłych i pięknych przeżyć wigilijnych. Gdy skończyło się rodzinne celebrowanie świąt, klubowiczki spotkały się w bibliotece, by w świeckim miejscu kontynuować religijne tradycje. Było więc łamanie opłatkiem, składanie życzeń, degustacja świątecznych dań, ciast, sałatek, kawa, herbata i lampka szampana symbolizująca zbliżający się Sylwester i Nowy Rok.