Aktualności

Previous Next

DKK dla dzieci i młodzieży - Martin Widmark - Tajemnica miłości

W lutym obchodzimy Walentynki- święto zakochanych, dlatego omawianą lekturą była „Tajemnica miłości” M. Widmarka. Jest to jedna z wielu książek z serii BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. Akcja cyklu rozgrywa się w niewielkim szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Głównymi bohaterami są Lasse i Maja, którzy chodzą do tej samej klasy a w wolnym czasie od nauki wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.


„Tajemnica miłości” opowiada o tym, że w Valleby odbywa się festiwal miłości. Z tej okazji wszyscy mieszkańcy całują się i przytulają a w centrum miasta odbywa się konkurs tańca. Głównym celem tego wszystkiego jest zebranie datków dla biednych dzieci z całego świata. Festiwal kończy się jednak w dziwnych okolicznościach a zebrane pieniądze znikają bez śladu. O szczegółach można się dowiedzieć czytając tę powieść, do czego wspólnie z klubowiczami gorąco zachęcamy. Książka ta oraz inne z tej serii świetnie nadają się dla dzieci, które lubią samodzielnie czytać , bo cechuje je duża czcionka i charakterystyczne czarno-białe lub kolorowe ilustracje. Z kolei trzymająca w napięciu akcja sprawia, że sięgają po nie także wprawni czytelnicy.

 O tym, iż warto sięgnąć po książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai świadczy fakt, że były wielokrotnie wybierane książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce a w Polsce również od kilku lat nie schodzą z list bestsellerów. U nas w bibliotece też należą do najbardziej poczytnej literatury dziecięcej, po którą sięgają zarówno przedszkolaki jak i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej. 

 Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj