A- A A+

Aktualności

Previous Next

Spotkanie autorskie Agnieszką Frączek

W bibliotece gościliśmy Panią Agnieszkę Frączek, która z wykształcenia jest germanistką i leksykografem, doktorem nauk humanistycznych. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako adiunkt-językoznawca. Jest redaktorem naukowym „Wielkiego słownika polsko-niemieckiego, niemiecko-polskiego PWN.

A z zamiłowania autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych, takich jak: Siano w głowie, Muł Mądrala, Dranie w trawie, Trzeszczyki, czyli trzeszczące wierszyki, Banialuki do zabawy i nauki. Jest Laureatką Nagrody Edukacji XXI (2008), wyróżniona zastała IBBY Dziecięcy Bestseller Roku  za Kanapkę i inne wierszy kapka, oraz Nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii nr 1 MBP oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 a także podopieczni z Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy. Można było usłyszeć wybrane wiersze, które przenoszą do ciekawych miejsc, znanych i nieznanych, zwykłych i niesamowitych. Autorka, jak sama mówi, pisze „niepoważne” wiersze, ale chce przez to przekazać czytelnikowi jak poprawnie i ładnie mówić. Pani Agnieszka odpowiadała na pytania uczniów, podpisywała książki. A na zakończenie zrobiła sobie wspólne zdjęcie.

Spotkanie zorganizowanie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki a sfinansowane przez Instytut Książki.

 

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj