Aktualności

Previous Next

Listopadowe spotkanie DKK dla dzieci

Listopadowe spotkanie DKK odbyło się hasłem 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, za sprawą książki „Kocham Polskę 1918-2018”, której autorem jest Joanna Wieliczka-Szarkowa.

Omawiana pozycja przybliżyła młodym czytelnikom historie naszego kraju, dlaczego nasza ojczyzna na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, uwrażliwiająca młode pokolenie na wartości, dzięki którym Polska ma szansę trwać jako wolne i niepodległe państwo. Książka opowiada o losach bohaterskich obrońców kraju, prawdziwych patriotów walczących o niepodległą Rzeczpospolitą i wydarzenia bliskie sercu każdego Polaka. Przykładem może być wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały...”, który zna już od stu lat każde polskie dziecko.

Bogactwo ilustracji przybliża historyczne postacie i wydarzenia, przez co lektura cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć wiedzę o Polsce, jej historii, tradycji, bohaterach, ważnych wydarzeniach i miejscach. Polecamy ją także tym, którzy chcą zaszczepić swoim dzieciom, zalążki patriotyzmu i miłości do swojego kraju.

Na zakończenie spotkania śpiewając patriotyczne piosenki, wykonaliśmy kotyliony biało-czerwone.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK dla dzieci 01 grudnia 2018 r. o  godz. 1200.

Będziemy rozmawiać o książce Wilczek – Katarzyny Ryrych.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

 

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj