A- A A+

Aktualności

Previous Next

Wrześniowe spotkanie DKK dla dzieci – Filia nr 1

Na wrześniowym po wakacyjnym spotkaniu rozmawialiśmy o serii książek „Nela, mała reporterka”, do której należą: 10 niesamowitych przygód Neli, Nela na 3 kontynentach, Nela i tajemnice świata, Nela na tropie przygód, Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany, Nela na kole podbiegunowym, Nela i skarby Karaibów, Nela i tajemnice oceanów, Nela i polarne zwierzęta, oraz wydana w tym roku Nela na wyspie rajskich ptaków i Nela i sekrety dalekich lądów. 

Nela to dziewczynka, która w wieku pięciu lat zaczęła podróżować po świecie i nagrywać reportaże. Jej idolem jest Steve Irwin i tak jak on, Nela chce zostać prezenterką podróżniczą. Zwiedzając różne kraje, doświadcza niezwykłych przygód, które opisuje w swoich książkach. Poza własnymi doświadczeniami opisuje miejsca, które odwiedza, a także opowiada o życiu mieszkańców i fascynujących zwierzętach. Pokazuje jak bardzo świat jest niezwykły i wyjątkowy w różnych częściach naszej ziemi, a czytelnik oczami wyobraźni może podróżować oraz przeżywać wspaniałe przygody razem z Nelą.

            Każda książka z serii zawiera bardzo dużo zdjęć z podróży Neli, dzięki czemu czytanie jest naprawdę przyjemne. Polecamy dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK dla dzieci 13 października 2018 r. o  godz. 1200.

Będziemy rozmawiać o książkach z serii „Dziennik Cwaniaczka”- Jeff Kinney.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

 

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj