A- A A+

Aktualności

Previous Next

Listopadowe spotkanie DKK dla dzieci

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci rozmawialiśmy o książce Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu” – Anny Czerwińska-Rydel.

„Basia zwana Hajduczkiem ze względu na swoją odwagę i pomoc w złapaniu złodzieja obrazu odwiedza z klasą muzeum noblisty. Tam poznaje kustosza starszego, pełnego energii i sympatycznego pana Mosia. Razem z nim wyrusza w podróż do najmłodszych lat życia pisarza.

Pałaszując ciastka, oglądając autentyczne listy i portrety Sienkiewicza, wsłuchuje się w opowieść o rodzinie powieściopisarz, jego próbach pisarskich, pracy w gazecie, podróży do Ameryki, pierwszych drukowanych książkach czy najbardziej znanych bohaterach literackich. Dowiaduje się o wielkim uznaniu dla Sienkiewicza, który otrzymał m.in. Oblęgorek pałacyk w darze od narodu polskiego oraz Nagrodę Nobla za całokształt twórczości”.

Książkę wzbogaca wywiad z pisarzem oraz kalendarium z jego życia.  Ilustracje oraz fotografie, zawarte w książce dają pełniejszy obraz życia i twórczości pisarza.

Książkę Anny Czerwińskiej-Rydel czyta się z lekkością, jest ona niezwykle ciekawa i nie zanudza czytelnika - polecamy wszystkim.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK dla dzieci 02 grudnia 2017 r. o  godz. 1200.

Będziemy omawiać książkę Astrid Lindgren – Emil ze Smalandii

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

 

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj