A- A A+

Aktualności

Previous Next

Październikowe spotkanie DKK

Na październikowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy książkę pt. Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął Jonasa Jonassona.

To pełna absurdalnych sytuacji opowieść, z całą masą przygód, które zdarzają się tytułowemu bohaterowi. Wydarzenia teraźniejsze przeplatają się z przeszłością, gdzie poznajemy burzliwe dzieje Allana Karlssona. Wydaje się, że uczestniczył on prawie we wszystkich najważniejszych wydarzeniach historycznych minionego stulecia, poznał wielu polityków, którzy rządzili ówczesnym światem. W czasie swojego stuletniego życia Allan poznał m.in. prezydenta Trumana, ocalił generała Franko, leciał samolotem z Churchillem, pił wódkę ze Stalinem, poznał Mao Zedonga czy pocieszał małego Kim Dzong Ila. Był również siłą sprawczą wielu wydarzeń, które przeważnie kończyły się sukcesem. Miał stoickie podejście do życia i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji. Kierował się zasadą: „Jest, jak jest i będzie, co będzie”. Autor wykazał się ogromną wyobraźnią. Książka pełna jest zaskakujących zwrotów akcji i nieprawdopodobnych sytuacji ; absurd goni absurd. Większości klubowiczek powieść nie przypadła do gustu właśnie ze względu na absurdalność tych wydarzeń. Określiły ją jako „bajeczkę dla dorosłych”.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 14 listopada o godz. 15:30, będziemy rozmawiać o książce Buszujący w zbożu J. D. Salingera. Zapraszamy.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj