Aktualności

Previous Next

Wrześniowe spotkanie DKK dla dzieci

Na powakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci rozmawialiśmy o książce „Tajemnica Biblioteki” z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” szwedzkiego autora Martina Widmarka.

Seria opowiada o przygodach dwójki przyjaciół z jednej klasy - Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby. Prowadząc swoje biuro detektywistyczne, pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki. W małym miasteczku, w którym czas płynie leniwie i nikt nigdzie się nie spieszy, wydarzy się coś niezwykłego, co będzie wymagało interwencji pary młodych detektywów. Szkolni przyjaciele dostają pierwsze zlecenie, potem przychodzi czas na kolejne. Długie obserwacje, spostrzegawczość i dociekliwość sprawiają, że wszystkie sprawy zostają szczęśliwie wyjaśnione.
W książce „Tajemnica biblioteki” młodzi detektywi rozwiązują zagadkę kradzieży książek. Szukają odpowiedzi, jak to jest możliwe skoro każda z nich ma zabezpieczenie przed kradzieżą? Dlaczego nie włącza się alarm?
Komisarz policji prosi Lassego i Maję o pomoc. Detektywi obserwują bibliotekę i namierzają troje podejrzanych.

A kto jest złodziejem, tego dowiecie się po przeczytaniu książki Martina Widmarka „Tajemnica biblioteki”, po którą zapraszamy do biblioteki.

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się 7 października 2017 r. o godz. 12.00. Będziemy omawiać książkę Liliany Bardijewskiej „Kot Karima i obrazki”.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna

szukaj