Wyszukiwarka

Patron Biblioteki

220px ZenonPrzesmycki

Kadra

 

 


mkidn 01 cmyk


13807251701408372303


 

 

Biblioteka bierze udział w programach:

fundacja orange

 

PROGGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK

 

logo larix

 


 

Nowości książkowe Filia Nr 1

 

Miejska Biblioteka Publiczna       Filia Nr 1     Oddział Pedagogiczny  

 

 

Tytuł: Byłam tu

Autor: Forman, Gayle

Wydawnictwo: Bukowy Las, 2015

Opis:

Nowa powieść Gayle Forman to poruszająca historia, w której dramat miesza się z romansem i tajemnicą. Opowiada o osiemnastoletniej Cody Reynolds zmagającej się z utratą najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "czemu Meg odebrała sobie życie?" rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też na spotkanie z prawdą o niej i o sobie samej, a nawet z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą Meg, ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.

 
 
 
 

Tytuł: Zawsze stanę przy tobie

Autor: Forman, Gayle

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia, 2016

Opis:

Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog.Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie - cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.

 
 

Tytuł: Feblik

Autor: Małgorzata Musierowicz

Wydawnictwo: Akapit Press, 2015

Opis: 

Feblik - najnowsza książka Małgorzaty Musierowicz - to ciąg dalszy bestsellerowej Wnuczki do orzechów. Akcja przebiega w czasie tych samych kilku upalnych dni sierpniowych, a dotyczy przełomu w życiu Ignacego Grzegorza. Humor, dobra energia, radość życia i ciepło - znajome postacie i zaskakujące wydarzenia! - jednym słowem: Jeżycjada! - Tom 21!

 

 

 

Tytuł: Skarbczyk opowieści

Autor: Delahaye, Gilbert

Wydawnictwo: Publicat S.A., 2016.

Opis: 

Seria Duże Litery zachęca dziecko do samodzielnego czytania!
Sympatyczne przygody ulubionej bohaterki wzruszają, bawią i uczą dzieci na całym świecie.
W tym zbiorze znajdziecie 16 fascynujących opowiadań, napisanych dużą czcionką.

 

 

w parkuTytuł: W parku dinozaurów

Autor: Astley Neville

Wydawnictwo: Media Service Zawada, 2016

Opis: 

Freddy obchodził urodziny. Rodzice urządzili dla niego przyjęcie w parku dinozaurów. Na jubilata i jego gości czekało tam mnóstwo atrakcji. Zgadnij, gdzie był ukryty urodzinowy tort.
 
 
 

zwycieska druzynaTytuł: Zwycięska drużyna

Autor: Astley Neville

Wydawnictwo: Media Service Zawada, 2016

Opis: 

Peppa i jej przyjaciele na zajęciach z prawdziwym trenerem poznali zasady koszykówki i nauczyli się celować do kosza.Czy to wystarczy, by wygrać mecz z dorosłymi?

 
 
 

wakacyjneTytuł: Wakacyjne opowieści

Autor: Astley Neville

Wydawnictwo: Media Service Zawada, 2016

Opis:

Wreszcie nadeszły wakacje! Rodzina świnek udaje się na przystań, gdzie pływa po jeziorze na rowerze wodnym. Tam rozgrywa emocjonujący wyścig z załogą kajaka i żaglówki. Potem Peppa bawi się w piratów w ogródku Danny`ego. Dzięki jej mapie udaje się odnaleźć skarb i nie tylko!

 

 

podrzutekTytuł: Masza i Niedźwiedź. Podrzutek

Autor: Kuzovkov, I. Trusov

Wydawnictwo: Warszawa : Wydawnictwo Egmont Polska, 2015.

Opis:

Pewnego dnia Masza znajduje na podwórku Niedźwiedzia tajemnicze jajo i postanawia się nim zaopiekować. Kto będzie wysiadywał jajo? I co się z niego wykluje? Przekonaj się o tym, czytając tę niezwykłą opowieść. Szalone perypetie niesfornej Maszy i cierpliwego Niedźwiedzia rozbawią cię do łez!
 
 

nawet ksieznikczkiTytuł: Nawet księżniczki puszczają bąki

Autor: Brenman, Ilan

Wydawnictwo: Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owieczka, 2015.

Opis:

Pewnego dnia, kiedy Laura wróciła ze szkoły zapytała tatę o największą tajemnicę wszystkich księżniczek na świecie. Tata podszedł do półki, wziął do ręki Księgę tajemnic księżniczek i zaczął czytać Laurze coś, czego nikt inny nie wie. To wielka tajemnica a tajemnic nie można zdradzać nikomu?
 
 

niezgodnaTytuł: Niezgodna Tom I

Autor: Roth Veronica

Wydawnictwo: Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2016.

Opis:

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny - i musi być wyeliminowany...Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość. Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami. A Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć...

 

 

koszmarny karolekTytuł: Koszmarny Karolek Megabombowe wyczyny sportowe

Autor: Simon Francesca

Wydawnictwo: Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2016.

Opis:

Strzeżcie się, Koszmarny Karolek znów atakuje! Specjalne jubileuszowe wydania z okazji dwudziestych urodzin najokropniejszego chłopca na świecie. W każdym tomie czekają na Was koszmarne wybryki, złowrogie pomysły, odjazdowe ciekawostki oraz ulubione kawały Koszmarnego Karolka. 2 książki w 1:  - Koszmarny Karolek i megabombowa machina czasowa - Koszmarny Karolek i sportowe tortury.

 

dotyk juliiTytuł: Dotyk Julii

Autor: Brenman Ilan

Wydawnictwo: Kraków : Wydawnictwo Otwarte, 2014.

Opis:

"Nie możesz mnie dotknąć - szepczę. Kłamię - oto, czego mu nie mówię. Możesz mnie dotknąć - oto, czego nigdy nie powiem. Proszę, dotknij mnie - oto, co chcę powiedzieć". Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija. Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.

 

 

 

  

 
facebook png 7d6c29943f
facebook png 7d6c29943f
preview1
Wykaz książek mówionych
 
 
preview1

 

Biblioteka – nauka i zabawa

 

aktualizacja 10.03.2017

 

 

Klub Biblioteka Malucha

aktualizacja 14.03.2017

klub biblioteka malucha

 
Dyskusyjny Klub Książki
 
dkk mbp
dkk f1 dzieci

dkk f2 d
dkk f2 m
 
 

Klub Aktywnego Seniora

aktualizacja 21.03.2017

Grupa Teatralna "Fruwadełka"

aktualizacja 17.02.2017

Na dobry początek.....

Projekt "Na dobry początek - Bawimy się z Brzechwą" realizowany

w Filii nr 2

otrzymał dofinansowanie ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w kwocie 3.450 złotych.

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Odsłon : 998408